| anonim_4396 a întrebat:

(ANII '80) Buna seara, am nevoie de ajutor. As dori sa stiu cum se numeste melodia asta: https://youtu.be/-PDZrAUU3ZU?t=12m33s.
Este un colind/melodie de craciun din timpul lui Ceausescu. Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Oprea_Adriann_1995 a răspuns:

Am cautat-o, se pare ca nu dau de ea. Exista o mica sansa sa nu fie publicata pe Youtube, este totusi o melodie foarte veche...

| anonim_4396 explică (pentru Oprea_Adriann_1995):

Multumesc Adrian. Nu am gasit-o pe Youtube, iar pe google cautand dupa versuri, nici atat... Am pus intrebarea asta aici in speranta ca o sa imi raspunda o persoana in varsta, care poate ar fi ascultat-o mai demult...