| name231 a întrebat:

Apelez la voi pentru recomandarea unor carti ce tin in mod direct de autodezvoltarea personala. Orientata spre optimism si pesimism.
O lectura ce probabil cuprinde 'cauzele pesimismului', 'tratarea lui', 'efectele fata de persoanele din jur'.

Multumiri!

Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Franz Rosenweig, "Carticica despre mintea omeneasca sanatoasa si bolnava si Vasile Conta " Teoria fatalismului".
Acestea sunt carti exact pentru ce vrei dumneata. Sper doar sa ai inclinatie spre filozofie si sa intelegi.
Cele bune!