| Lulluka a întrebat:

Aprox cate carti ati citit pana acum?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca peste 10.000.

17 răspunsuri:
| Lulluka explică (pentru Ioandelasal):

Zece mii? in cat timp?

| Lulluka explică (pentru Ioandelasal):

Zece mii? u cate carti citeai pe zi?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Lulluka):

In 60 de ani. Uneori citeam si o carte pe zi, in functie si de marime, m-am obisnuit sa citesc rapid.

| EchoDemon a răspuns:

Vreo 50 cam asa.

| Teardrop a răspuns (pentru Ioandelasal):

Wow...tre' să fie extraordinar să fii citit zece mii de cărţi...

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

80-100 nu stiu sigur.

| PreaTareღ a răspuns:

Cam 30 așa

| beautifulpeople a răspuns:

Vreo 70

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Dar ce avem noi aici? Frumos, ce pot sa spun. E admirabil cand intalnesti o astfel de enciclopedie umana.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur gresesti, in prezent nu poti fi enciclopedist, ar trebui sa cunosti tot sau aproape tot din cunoasterea umana, ceea ce este imposibil. Un numar de 10.000 de carti este o cifra aproape insignifianta fata de ce s-a publicat pana acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Modestia exagerata duce la ipocrizie.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt deloc modest, doar realist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Pana mea, sunct constient ca nimeni nu cunoaste toate cartile lumii, era doar o forma de-a zice.

| angemon500 a răspuns:

Peste 50

| musiiic a răspuns:

De la începutul anului am citit 87.

| Ghostplayer a răspuns:

Vreo 70!

| corolav a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu te cred. Este exagerată cifra de „ peste 10.000"
La vîrsta de 66 sau 67 de ani pe care îi ai( parcă am mai discutat noi), scăzînd cel puțin 7 ani, mai rămîn 59.
59 de ani înseamnă 21.599 de zile.
Asta ar însemna cam o carte la două zile.
Este exclus că în toată viața dumitale nu ai făcut altceva decît să citești.
N-ai mers la școală, nu te-ai jucat, nu te-ai dus la cinema sau la teatru, n-ai iubit o femeie, n-ai fost în armată, nu ai fost în serviciu.
Ai stat numai și ai citit.
Vorba aia : „mai trage-o de coadă, că măcăne!"
Matale citești și cînd scrii la TPU. Că, slavă Domnului, ești printre fruntașii comunității!
Dar, sincer să fiu, dacă ai fi spus 9.999, pe cuvîntul meu că te-aș fi crezut!