| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva cartea „Cancelarul" (editura Erc Press), scrisă de Jules Verne?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Chiar acum am cautat cartea in catalogul online al Bibliotecii Academiei, o au. Te duci acolo, iti faci permis (permisul se plateste, nu e biblioteca publica) si citesti cartea in sala de lectura, frumos. Iti dau si cota: II 913068. Ei, ce zici?

21 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mi-ar trebui un avion. Nu are cineva unul de rezerva? Imi trebuie doar Boeing 747 ca vad ca si tu ai preferinta numai la o anumita editura. Inscrie-te aici: https://www.scribd.com/document/25640687/Jules-Verne-Romane
Platesti si o ai.

| anonim_4396 explică (pentru minrest):

Ar fi bine dacă aş fi în Bucureşti. Eu sunt din Fălticeni. Şi e de la editura ErcPress?

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ca e din 2011, si se numeste ''Cancelarul''.

| minrest a răspuns (pentru Salontanul):

Chiar acum am cautat cartea in catalogul online al Bibliotecii Academiei, o au. Te duci acolo, iti faci permis (permisul se plateste, nu e biblioteca publica) si citesti cartea in sala de lectura, frumos. Iti dau si cota: II 913068. Ei, ce zici?

| Speed99 a răspuns:

Nu te pot lua in serios cu poza aia de profil.

| sir sanjei a răspuns:

Ba eu o am.
Dar nu am omenie.

| Random123456 a răspuns:

Salut. Cartea se numeste "supravietuitorii cancelarului"?

| Random123456 a răspuns (pentru Random123456):

Nu de alta, dar titlul in engleza e "the survivors of the chancellor" si voiam sa stiu daca sunt mai multe variante in romana. Si editura nu prea cred ca are rost din moment ce continutul e acelasi. happy

| anonim_4396 explică (pentru Random123456):

Nu. La editura Corint e "Supraviețuitorii Cancelarului", unde traducerea e incompletă (aşa am văzut pe scribd), dar la ErcPress este doar "Cancelarul".

| Random123456 a răspuns:

Ti-o pot da eu in format pdf. Lasa-mi prin PM o adresa de mail.

| Riba_Faby_1993 a răspuns (pentru Random123456):

Bună! te rog, mi-o poți da mie? mulțumesc

| 1918 a răspuns:

Ce oameni rai
Si eu am cerut o casa mai devreme. Cred ca incerc metoda cu plansul, poate merge.

| Satango a răspuns (pentru 1918):

Ce am râs laughing
Genial laughing)

| 1918 a răspuns (pentru Satango):

Dati-i ma omului cartea, ca intra in depresie laughing

| JoleneSth20 a răspuns (pentru 1918):

laughing

Răspuns utilizator avertizat
| cezarteodosiu a răspuns:

Pe elefant.ro scrie produs indisponibil.