| 3mmylee a întrebat:

As dori romane psihologice, gen „În umbra pașilor tăi" de Vitali Cipileaga sau „P.S. Te iubesc" de Cecelia Ahern (nu l-am citit pe cel din urmă, dar din recenzii si rezumate pare asemănător cu primul). Adică înțelegi toată cartea doar după ce citești ultimele capitole.

2 răspunsuri:
| Kiwibibilă a răspuns:

Pfff mediocre.
Încearcă Crimă şi pedeapsă (vechi dar genial, despre viata unui student rus după ce omoară o cămătăseasă) sau Portretul lui Dorian Grey (cea mai genială carte posibilă, despre un băiat foarte frumos care işi face un portret care se urâţeşte cu fiecare păcat al lui. El are de-a lungul cărţii fantezii gen ca o femeie să se sinucidă din cauza lui sau chestii din astea).

| Kiwibibilă a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Am uitat de Daneza de David Ebershoff care e despre un travestit.
S-a făcut şi un film foarte bun, poţi să te uiţi la el.