| iSimo a întrebat:

As vrea sa citesc o carte de dragoste, pareri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi recomand cartea Wuthering Heights de Emily Bronte, s-o citeşti.
Te pup!

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar te rog.Trebuie sa stim si noi asta?

| iSimo explică (pentru darrio2007):

Draguta laughing daca nu iti convine ceva chiar te rog sa te cari ca nu am nevoie de pareri de la un "expert" ca tine

| darrio2007 a răspuns (pentru iSimo):

Citeste Sandra Brown, draguta. Poate mai afli si tu cate ceva din lumea asta.Si pune in practica.M-as cara dar mai stau pe aici.Ma amuza mult unele intrebari puse de unii care se plictisesc.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Parerea mea e ca nu conteaza CE citesti. Bine macar ca ne-ai anuntat ce ai de gand ca sa putem dormi linistiti la noapte.

| iSimo explică (pentru ardnaxur1961):

Prin pareri ma refeream la exemple de carti, dar se pare ca unii nu intelegwinking

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru iSimo):

Altadata, cand te mai "exprimi", baga si subtitrarea, ca nu e nimeni Mafalda sa ghiceasca ce nu esti tu in stare sa spui, cu subiect si predicat.

| iSimo explică (pentru ardnaxur1961):

Dar nu te-am pus pe tine sa ghicesti, frate daca e atat de "greu" de inteles nu mai raspunde la intrebare!?

| Decrepit a răspuns:

"Remuscare" de Ian McEwan, e singura cat de cat decenta pe care o stiu din categoria asta.Pacat ca te referi doar la acceptia generala a dragostei, ca altfel, as fi avut mai multe carti sa-ti recomand, unde dragostea e mult mai intensa ca in penibilitatile siropoase pe care le cititi voi in general.

| Papillon09 a răspuns:

Trilogia Culorile dragostei de Kersin Gier, contine volumele Rosu de rubin, Albastru de safir si Verde de smarald dar si Fata cu picioare de sticla este draguta, de Ali Shaw. Lectura placuta! happy

| iSimo explică (pentru Papillon09):

Merci!happy

| Papillon09 a răspuns (pentru iSimo):

Nu ai pentru cehappy sper sa-ti placa cartilewinking

| SooShttt a răspuns:

Daca ma intrebii pe mine, iti recomand cartea Twilight, este o carte super, la fel si filmul, Sper sa te ajute. Funda te rog