| andreeazz99 a întrebat:

A aparut cumva volumul 3 al povestii Nu plange sub clar de luna de Heather Davis in limba romana? Va rog daca stiti un site care ofera povestea online in romana trimiteti-mi link-ul pur si simplu am fost total vrajita de primele doua volume si dupa ultimul volum parca am fost lasata in aer..As vrea nespuns de mult sa stiu ce se intampla cu Austin si Shelby in continuare

1 răspuns:
| Stefan_Stefy_1997_STtS a răspuns:

Salut uite aici un rezumat :
Viata lui Shelby se complica atunci cand este trimisa in Tabara Semilunii -un fel de loc de reabilitare pentru adolescentii cu probleme- asta pana cand descopera ca are un coleg ca si Austin Bridges al III-lea. Austin e dragut, fermecator si plin de secrete. exact ce vrea o fata, nu? Atractia dintre el si Shelby e mai mult decat evidenta si mi-ar fi placut sa aiba mai multe momente impreuna. Dar el devine din ce in ce mai ciudat si asta o face pe Shelby sa se gandeasca la lucruri ingrozitoare.

Asta pana cand ea afla adevaratele motive ale lui Austin…baiatul e varcolac. De aici incolo lucrurile devin mai dificile, mai ales cand Austin trebuie sa fuga din tabara pentru a face rost de un anumit ser. Acest ser este foarte important pentru el, daca nu vrea sa devina un urlator la luna in fata oamenilor. Desi asta nu era in plan, Shelby ii se alatura. Acum avem parte de putina actiune prin padure cu o puma (daca imi amintesc eu bine) care incearca sa o omoare pe Shelby. Evident, Austin isi risca viata pentru ea si o salveza.

Pana la urma, fata va ajunge din noi in tabara, de unde va fi trimisa la o alta mult mai ingrozitoare (multumita mamei sale vitrege). Finalul a fost foarte frumos, pentru ca Austin se intoarce la ea si au parte de un sarut demn de un happy ending.