| LilithKatreena a întrebat:

Am citit Jurnalele Vampirilor ( cartile) pana la volumul 3.
Elena moare, daca Elena moare nu prea cred ca as fi interesata sa citesc si volumul 4. Imi place cuplul Elena - Damon.
A citit cineva cartea? imi puteti spune daca Elena " invie "?
Va rog sa imi povestit putin despre continutul cartii.

Răspuns Câştigător
| SeeNobody a răspuns:

Nu am citit decat prima parte dar cineva care a citit-o mi-a spus ca in cartea a 4-a Elena devine vampir si ii ajuta pe ceilalti il lupta cu Klaus si impreuna il inving.

| L0st24indreams a răspuns (pentru SeeNobody):

Elena nu devine vampir in cartea a 4-a. Ea se intoarce sub forma de fantoma si isi ajuta prietenii in lupta cu Klaus invocata de catre Bonnie. Apoi ramane pe Pamant sub forma de inger, ca iubita lui Stefan happy

3 răspunsuri:
| Cleopa a răspuns:

Nu moare Elena, daca imi amintesc bine o invie nu mai stiu care dintre frati. citeste in continuare ca e faina

| nastasaandreea a răspuns:

Da Elena moare, iar damon si stefan pleaca din oras, dar se intorc sai ajute pe prieteni Elenei. dar nici-o grija Elena este trimisa inapoi pe pamant om, dupa ce il inving pe klaus, iar prin cartea a 5 Elena e ca un bebelus nou. si pe la jumatea carti a 5, devine din nou ce era. dar mult mai frumoasa si perfecta.