| Nutu_MysySymy_1977 a întrebat:

Am citit Pe aripile vantului de curand, dar nu am inteles ceva. Cum a murit Bonnie? Fetita lui Rhett si a lui Scarllet. Si ce s-a intamplat acasa la Belle unde a murit Frank? De ce a fost impuscat in cap? Funda pentru cel mai explicit raspuns.

Răspuns Câştigător
| aiary a răspuns:

Din ce tin minte (am citit acum multi ani cartea), Bonnie a avut un accident, cazand de pe cal, frangandu-si gatul.
Despre Frank nu mai tin minte cum a murit exact, mi se pare ca a avut o confruntare cu niste scalvi negrii.

1 răspuns:
| dragodana a răspuns:

Salut! Si eu iti scriu din aduceri aminte.Am citit si cartea, am vazut si filmul de atatea ori.De Frank nu-mi aduc aminte.Bonnie a cazut de pe cal.La Belle era petrecere.Fiind prostituata, pe vremurile alea, era tragedie universala daca erai vazut ca intri la astfel de persoane.