| BlackAngel33 a întrebat:

Buna!
Am o mica intrebare...(la care dau Funda)
Vreau sa scriu o carte(momentan e pe caiet si are doar 126 de pagini) si nu stiu cum si unde ar trebui sa merg ca sa o public. Si cat m-ar costa totul?
Tin sa va spun ca am doar 15 ani.
Funda o primeste persoana cu raspunsul cel mai rapid, complex si eficient.

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ar trebui sa-ti vada cartea un editor cu experienta pentru a-ti confirma ca are valoare. Exista in edituri un lector de carte care dupa ce o citeste te invita la o discutie si iti sugereaza chiar unele modificari care sa amplifice calitatea romanului tau.Incredinteaza cateva fragmente unui scriitor pentru a-ti confirma talentul.

| NeymarJr11 a răspuns:

Du-te la editura litera, te costa ceva, mult iti garantez, ca si la scoala la mine se faceau reviste, si ne costa mult sa o editam :d

| sickoffallthings a răspuns:

Nu stiu ce vrei sa zici prin public pai ar trebui sa mergi la o editura mai intai sa afli cat costa sa faci exemplare si sa incerci sa iti faci un contract cu o librarie sa iti vanda carte.

| StayChill a răspuns:

1. O scrii pe calculator
2. Cauti pe Net site-ul unei edituri
3. Vezi daca pe site se gasesc adresa de e-mail sau nr. de telefon
4. Din cate stiu, costa in jur de 100-200 lei sa publici cartea
5. Daca reusesti sa o publici, primesti mai multe exemplare care vor fi trimise in diferite biblioteci sau librarii
Nu conteaza daca esti minora sau majora (din cate stiu)

Răspuns utilizator avertizat