| Amy1 a întrebat:

Am si eu o mica intrebare. Sa pressupunem ca eu vreau sa scriu o carte. Unde ar trebui sa o trimit pentru a fi publicata?

Răspuns Câştigător
| animeioana55 a răspuns:

Draga Amy1, ca sa publici o carte mergi la o editura, sau te intalnesti cu un editor\trimiti cartea pe un mail unui editor. Si imi spui si mie cum se numeste cartea si daca ai publicat-o(in viitor). Si eu vreau sa scriu o carte si deja am inceput-o, si poate as putea sa vad si arta ta. Ciao! Sper ca te-am ajuat.

| Amy1 explică (pentru animeioana55):

Pai am inceput sa o postez aici: mystorries.webs.com Acum este abia in " facere". Adr multumesc mentru opinie. Daca nu te superi, ai putea sa imi trimiti ceea ce ai scris, asta daca nu te deranjeaza.

| animeioana55 a răspuns (pentru Amy1):

Mersi ca mi-ai spus unde pot sa vad povestile tale. Si imi poti da link cu pagina te rog. Vrei sa iti trimit ceea ce am scris pe mess? Atunci imi trebuie adresa.
Dar vreau sa stiu ceva despre tine, cati ani ai, si unde locuiesti, ma refer doar la localitate si dupa ce imi spui o sa-ti spun si eu.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei legătura cu edituri la care s-au publicat cărți cu conținut asemănător. Eu am scos una cu maxime, cugetări la care am adăugat desene făcute de mine. Nu e deloc complicat partea de tipărire, înregistrare la Biblioteca Națională (ca să aibă ISBN). Vezi numai să faci în așa fel încât să ți se merite. Adică de ce ar câștiga editura pe spinarea ta? happy Succes!

| NeymarJr11 a răspuns:

Editura litera.

| sickoffallthings a răspuns:

Pai o scrii in format electrinic si de duci apoi la o editura.