| Andreea0612 a întrebat:

Anul asta dau bacul la biologie. Cum sa invat mai usor?
Am o carte si sunt o gramada de lectii (95 pag) si nu imi intra nimic in cap. Sunt niste termeni asa de greu de retinut.
Cine ma poate ajuta?

2 răspunsuri:
| Gabi1999 a răspuns:

Citeste toata cartea cu voce tare si inregistreaza cu telefonul. Seara inainte sa te culci conectezi castile la telefon si dai play la inregistrare.( asculti toata noaptea )

| Anonima69Sexylove a răspuns:

Eu zic sa iei o foaie alba, scrii pe rand mici fragmente si le inveti. Dar nu te apuci sa inveti toata cartea pe de rost. Iei ideiile principale si le scrii pe foaie. Dupa iti este mai usor sa iti inveti ca este si mai putin! big grin