| ChristianMihai11 a întrebat:

Sunt la profil tehnologic, și pentru la anul când am bacul(sunt a 11-a), vreau să dau la biologie. Din ce ar trebui să învăț mai exact? E greu bacul la biologie?

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Este foarte simplu, poate cel mai simplu examen. Sunt niste chestii logice, si termenii sunt destul de uzuali. Ai de ales intre fizica, chimie si biologia de a9a si a10-a. Daca te apuci sa faci teste de acum, si sa inveti cateva ore pe saptamana, iti garantez ca iei 9.5+.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te duce mintea atunci poți să dai bacu la info unde e mult mai puțină materie, dar ai nevoie de practică.

| Anon31241212 a răspuns:

Depinde din care biologie vrei sa dai.
Eu te sfatuiesc sa dai din aia de a9a si a10a = biologie vegetala si animala. E chiar foarte simpla.
Sau din aia de a11a si a12a = anatomie, fiziologie, genetica umana si ecologie, dar e mult de invatat la asta.
Faci cum consideri! Nu e greu daca inveti! Succes!