| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a întrebat:

Ce ma fac...la istorie am o gramada de lectii de invatat...si martia asta dau test.Am de invatat Cucerirea Daciei de catre romani(dar nu asa usor ci cum a scris proful. el dicteazza cam mult si e greu ca la el o lectie sa o inveti si eu cum nu am invatat vreo 13 lectii am de cate 3 pagini(caiet mic)si ush de unde sa incep incep de azi sa invat desi stiu ca le incurc cine stie acest capitol sa mi-l spuna ce trrb sa invat mai bine si ce e mai important de retinut(Am citit si la fiecare lectie am cate vreo 3 4 etape. of cine ma ajuta i dau cu mare placere funda! si puncte! VA rog!

Răspuns Câştigător
| bb_3126 a răspuns:

Depinde pe ce pune profesorul accent la testul respectiv, daca pe esential sau pe detalii insignifiantestraight face
De ex eu cand am test la istorie, pe o foaie distincta scot anii, termenii istorici sh ceea ce consider eu esential pentru ca e ff mult de invatat altfel.
SUCCES!