| C1eu1C a întrebat:

As dori si eu o compunere sau poate niste idei mai ample despre tema : " Placerea oamenilor de a spune sau asculta povesti". Ce ziceti? Aveti o idee? Sau aveti o compunere.
Plss.dau funda! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Nufii a răspuns:

Pai poti sa începi de la subiectul ca oameni când asculta o poveste se curând intrus nou univers fara sfârsit ...ascultând o poveste oameni se relaxează ajungând sa ajunga intr-un cu totul alt univers unul pe placul lor....si mai continui si tot cred ca poti sa mai dezvolta de aici.
Daţi si mie id tau te rog :*

11 răspunsuri:
| melinda114 a răspuns:

Pai eu ti-as da o idee ca ar fi stupid sa iti fac eu compunerea. ai putea sa povestesi ca si cum tu ai citi o poveste unor copii sarmani si placerea ta de a ajuta acei copii prin povestea citita de tine lor, iar apoi sa spui cat de bine s-au simti acei copii in timp ce le citeai povestea .....stiu si eu sper ca te-am ajutat

| Aryna14 a răspuns:

Asta-i testul 4

| Sweetyy44 a răspuns (pentru Aryna14):

Din evaluarea 2013 de la paralela 45 big grin

| Nufii a răspuns:

Cati ani ai? Asta ca sa stiu cum sa ma exprim in compunere.

| C1eu1C explică (pentru Nufii):

Sunt clasa a VIII a.

| Nufii a răspuns (pentru C1eu1C):

Si eu.

| C1eu1C explică (pentru Nufii):

laughing... da-l uh! laughing))))

| Nufii a răspuns (pentru C1eu1C):

Alynutza_sweet_2011 laughing

| Nufii a răspuns (pentru C1eu1C):

Fara a mare e asa: alynutza_sweet_2011

| C1eu1C explică (pentru Nufii):

Ok :p

| Nufii a răspuns (pentru C1eu1C):

happy

| Nufii a răspuns (pentru C1eu1C):

Pai poti sa începi de la subiectul ca oameni când asculta o poveste se curând intrus nou univers fara sfârsit ...ascultând o poveste oameni se relaxează ajungând sa ajunga intr-un cu totul alt univers unul pe placul lor....si mai continui si tot cred ca poti sa mai dezvolta de aici.
Daţi si mie id tau te rog :*