| Eff a întrebat:

Deci... am o tema foarte cretinoida la franceza. Trebuie sa scriu o compunere ca sa continue o poveste. Povestea era gen: un baiat era trist si nu vroia sa vada pe nimeni, nu vorbea cu nimeni, nu se juca etc. Un prieten de-al lui vine pe la el dar baiatul nici nu vrea sa iasa din camera si nu il baga in seama. Mama lui ii spune ca nu e frumos sa fie asa incapatanat si ii spune sa fie politicos. Povestea se termina asa: Dar baiatul nu o asculta pe mama lui. Nimeni nu cunoaste cauza tristetii lui.

Ideea e ca eu trebuie sa scriu in compunere cauza tristetii luistraight face si n-am nicio idee de ce ar putea sa fie suparat. Poate aveti voi mai multa imaginatiebig grin? helpbatting eyelashes

9 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Era un emo... îl părăsise iubitahee hee.

| M' a răspuns:

Pai era indragostit, era bolnav, era suparat pe cineva, faceau misto colegii de el

Răspuns utilizator avertizat
| Eff explică:

@rozel, nu partea cu imaginatia mi se parea cretinoida, ci subiectul in sine.oh go on

rolling eyes

| Eff explică:

@rozel, sunt in clasa a 10-a, dar franceza fac de o luna si doar meditatie, pentru ca la scoala fac germana si engleza.

Oricum, am terminat compunerea, mi-a si corectat-o si am facut destul de bine.

| moniquec a răspuns:

El era indragostit de o colega din clasa de la el si ea nu'i acorda nici un pic de atentielaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cunosc cauza tristetii lui. S-a saturat bietul de prieteni care considera ca e cretinoid sa-ti exersezi imaginatia... Naspa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Subiectul zici? In ce clasa esti si care iti este nivelul la franceza? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine ca ti-ai facut-o, Divaa. Si spune-i profesoarei sa-ti dea niste subiecte adaptate varstei tale chiar daca ai un nivel elementar. Daca vrei ajutor, contacteaza-ma in privat.