| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Ați citit. Căderea uriașilor, de de Ken Follett? Daca da, cum vi se pare? Am bacul anul acesta, mai citesc la școală prin pauze și când am ore pe care nu prea le facem, cumar fi sport sau latina. Pe mine, cititul mă relaxează. Daca mai aveți recomandari de cărți bune, mi-ar placea sa le aud.

6 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Degeaba te superi. Omul a făcut pe bună dreptete acea observaţie. Sunt prea multe greşeli acolo. Ce dacă scrii pe tastatură? Nu pui degetul unde trebuie? Dar hai să zicem că ai fost grăbit. Dar înainte să postezi, nu reciteşti o dată să vezi cum ai scris? Ar trebui să faci asta din respect pentru cei care urmează să citească. Nu arunci un text aşa, cum ar arunca cineva o bucată de pâine la un câine. Şi alţii scriu pe tastatură şi scriu corect. Deci şi tu poţi. Ca să nu mai zic că o persoană care îndrăgeşte literatura trebuie să îndrăgească şi gramatica. Cele două sunt strâns legate între ele.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu am citit cartea dar are un titlu interesant. Este foarte bine ca citesti. Bravo pentru asta! Iti recomand Portalul Albquerque-Peter Clines. Ai cont de bookstagram? big grin

| KR0N5TADT a răspuns:

Poate că cititul te relaxează, dar scrisul te omoară cu siguranță.

| Erin28 a răspuns (pentru KR0N5TADT):

Da, mai am și eu probleme cu tastatura. Cu toții avem, din cate vezi, scriu online, nu pe hârtie.

| KR0N5TADT a răspuns (pentru Erin28):

Eh, mie-mi spui...

| Erin28 a răspuns (pentru KR0N5TADT):

Da, chiar ție. Poate și tu scrii uneori cu greseli. Dar nu cred că ți-ar conveni sa te asalteze alții cu diverse comentarii care nu au legătură cu întrebarea, asa că nu mai răspunde daca nu este legat de întrebare.