| OdetteAndreea a întrebat:

Ce carti bune ati mai citit in ultima vreme? Va plac autorii japonezi?

11 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

1Q84. Da, imi plac.

| LegionarulRoman a răspuns:

Am terminat "Creationism stiintific " de Henry M.Morris,iar acum citesc "Clubul Bilderberg" de Cristina Martin.

In viitor(urmatoarele saptamani) imi propun sa citesc "Spitalul, Coranul, Talmudul, Cahalul, Francmasoneria " de Nicolae Paulescu si "Mizerabilii "de Victor Hugo.

Nu prea cunosc autori japonezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

George orwell - Ferma animalelor
nu.

| BrokenArrow a răspuns:

Un studiu in rosu.
Acum doua zile mi-am comandat "Albastru nemarginit, aproape transparent" de Ryu Murakami. De abia astept sa o citesc. big grin Pare interesanta.

| OdetteAndreea explică (pentru BrokenArrow):

big grin Lectura placuta!

| BrokenArrow a răspuns (pentru OdetteAndreea):

Mersi! big grin

| daniellle a răspuns (pentru BrokenArrow):

Citit.
Nu neg, titlul sună foarte bine. Este un soi de "Trainspotting''.
Fără supărare însă mie cartea mi-a displăcut încă de la prima pagină. Ce-i drept, poate se explică de ce este lipsită de foarte multe lucruri importante având în vedere că este scrisă la o vârstă mai fragedă. Fără să mai fac alte adăugări, citeşte-o şi te vei convinge. laughing

| BrokenArrow a răspuns (pentru daniellle):

:-s
Mi-ai taiat macaroana! Ma apucasem de "Trainspotting", dar m-am luat cu alte carti si pana la urma am uitat de ea.
... sper sa-mi placa >.>

| サクラ a răspuns:

Din pacate nu am avut ocazia pana acum sa citesc carti de autori japonezi, numai de cei americani care au descris Japonia.In ultima vreme am citit cei 3 muschetari si Dupa 20 de ani, simteam nevoia sa citesc ceva de Dumas.

| maria33 a răspuns:

Chiar recent am citit Femeia nisipurilor de Kobe Abe.

| OdetteAndreea explică (pentru maria33):

Frumos! Eu am vazut doar filmul, pentru ca nu am gasit cartea pe nicaieri. Dar sper s-o pot gasi happy