| InfinityIsTheLimit a întrebat:

eu sunt plecata din clasa a 5 din Romania si nu stiu absolut nimic despre istorie..literatura. As citi dar nici nu stiu ce...de unde sa incep.As vrea sa imi spuneti niste carti din fiecare perioada, curent literar.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Cred că ar fi foarte bine să te orientezi după lista lecturilor recomandate pe clase, pentru gimnaziu și liceu. E aici, în josul paginii http://lecturirecenzate.ro/

| losseru a răspuns:

Cumpara-ti manuale de clasa! LOL ce greu elaughing

| InfinityIsTheLimit explică (pentru losseru):

Vai dar multumesc ca te-ai deranjat sa raspunzi

| VIP3r a răspuns:

Ok, un foarte bun start ar fi sa ne spui si cam ce varsta ai pentru a ne face o idee ce carti sa iti recomandam si sa fie cat de cat potrivite... big grin

| Hash001 a răspuns (pentru VIP3r):

Sa presupunem ca e intre clasa a 6-7 pana prin a 11-a.

| InfinityIsTheLimit explică (pentru VIP3r):

Acusi fac 20 happy sunt in ultimul an de liceu si vreau sa vin la facultate in Romania si nu as vrea sa fiu chiar paralela cu aceste materii..in caz ca se iveste vreo discutie sa stiu si eu despre ce e vorba.

| NormalUser a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un profesor, el este cel mai in masura sa iti dea sfaturi si sa te ajute cu cartii.