| ღLoveღMusicღ a întrebat:

imi puteti recomanda o carte in care sa fie mult SF, comedie, hororr si romance? ofer funda

Răspuns Câştigător
| AsTheLove a răspuns:

Bun,citeste si al doilea volum.Este si mai bun! Si eu il citesc acum! Si in 3 zile am ajuns la pagina 210! E grozava!

10 răspunsuri:
| andrei1237 a răspuns:

Buna-Aripi de Aprilynne Pike.Este super.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. happy

1.Umbra vantului de Carlos Ruiz Zafon

2.Litigiul de John Grisham

3. Turnul intunecat: Pistolarul de Stephen King

4.Din nou pe pamant de Orson Scott Card

5.Ingeri si demoni. Editia 2013 de Dan Brown

6. Zbor periculos de Ken Follett

7. Dracula, de Bram Stoker

8.Doar dragostea ta de Lisa Kleypas

9. Fericirea incepe azi de Jamie McGuire

10. P.S. Te iubesc de Cecelia Ahern (dupa faimosul film PS.I love you)

11.Scurta discutie cu o mumie de Edgar Allan Poe

12. Misterul lui Marie Roget. Schite, nuvele, povestiri De edgar Allan poe

13. Jurnalele Vampirilor L J Smith

14. Buna seara, Melania! de Rodica Ojog-Brasoveanu

15.Luna rece de Jeffery Deaver

16. Portretu lui Dorian Gray-Oscar Wilde

17.Scris pe trup – Jeanette Winterson

18.Veronika se hotaraste sa moara-Paulo Coelho

| Saddelyx a răspuns:

Eragon-Christopher Paolini
Christine-Stephen King
Academia Vampirilor-Richelle Mead
Seria Instrumente Mortale (3 vol)-
Cassandra Clare
De Jule Verne multe carti de genul.

| AsTheLove a răspuns:

Buna Love-Music,
O carte incredibila pe care ti-o recomand cu mare drag, la care si Stephanie Meyer a comentat.Este un roman fantasy, comedie si romance alaturi de multa drama si horror.Sunt 3 sau 4 romane, nu mai stiu exact.Primul volum se numeste ''Aripi'' de Aprylynne Pyke.Asa cred ca ii era numele.E o carte incredibila!happy
Ti-o recomand cu tot dragul!happy

Lectura Placuta,
AsTheLove

| ?Love?Music? explică (pentru AsTheLove):

Buna, multumesc dar am citit primul volum. Intr-adevar e o carte superba

| AsTheLove a răspuns (pentru ?Love?Music?):

Bun,citeste si al doilea volum.Este si mai bun! Si eu il citesc acum! Si in 3 zile am ajuns la pagina 210! E grozava!

| beautifulpeople a răspuns:

Jurnalele vampirilor
Gazda-Stephanie Mayer
Seria Amurg-Stephanie Mayer

| zBogDDy a răspuns:

-Uite aici o lista lungabig grin
-Jocul lui Ender;
-Orasul bantuit;
Turnul intunecat: Pistolarul;
-Din nou pe pamant;
-Fara indurare;
-Cele trei stigmate ale lui Palmer Eldrich;
-Umbra lui Ender;
-Chemarea Pamantului;
-Copiii Dunei;
-Pachet "Odiseea";
-Jucatorii de pe Titan.
Si mai stiu destule, da astea mi s-or parut interesante.

| AnnMirele a răspuns:

"Călăreţul fără cap"-Mayne Reid
"Omul Invizibil"-Herbert George Walls
"Capul profesorului Dowell"-Alexander Beleaev

| Booklover a răspuns:

Nu stiu cati ani ai ca sa stiu ce iti pot recomanda daca esti mai mica de 16 ani eu cred ca poti citii seria Goosebumps eu am citi 16 carti din 22...nu sunt lungi si nu au legatura intre ele,fiecare carte o alta poveste si se termina asa in "coada de peste". Daca esti mai mare o sa ti se para plictisitoare pentru varsta ta si de groaza poti citi de la Stephen King sau John Saul happy.
Nu am citit dar am auzit de ea cu mult timp si cred ca si tu de cartea: "Mananca, roaga-te, iubeste (Eat, pray, love)" si cred ca am sa o citesc si eu big grin
comedie....nu stiu prea multe carti comedii stiu una in engleza cu Mr.Bean da na tongue
sf poti sa citesti o carte cu triunghiul bermudelor sau chiar si seria "Jocurile foamei" am inteles ca sunt SF, dar am auzit de un autor numit George Martin si scrie carti sf big grin.
Sper ca ti-am fost de folos. Spune-mi daca te-a ajutat cu ceva sau nu.

| Ursul543fanatic a răspuns:

Incerca Harry potter 1, 2, 3. Atentie cartea este scrisa in limba engleza deci va fi cam greu sa o descifrezi.