| Luminita23 a întrebat:

Imi puteti spune 3 sau mai multe carti dar sa nu faca parte dintr-o serie si toate aceste carti sa aiba o legatura intre ele happy
Poate ma puteti ajuta :* Imi trebuie pentru un proiect happy
Multumesc anticipat! Dau fundita :*

3 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! "Cei trei muschetari', "Dupa douazeci de ani", "Vicontele de Bragelone"-Alexandre Dumas. Sau "Prin foc si sabie", "Potopul", "Pan Wolodjovski"-Henryk Sienkiewicz

| Luminita23 explică (pentru Cameliapantiru):

In aceste carti exista un aspect bazat pe realitate si ceva in comun intre,, Prin foc si sabie ´´ si,, Cei trei muschetari ´´?

| Peaches a răspuns:

Un studiu in rosu; Semnul celor patru; Cainele din Baskerville; toate sunt scrise de sir Arthur Conan Doyle, nu fac parte dintr-o serie si in toate este vorba de cazuri misterioase pe care le rezolva celebrul Sherlock Holmes.
Sper ca te-am ajutat. Have fun!
Fundita?winking
~Roxetta