| Toxyku a întrebat:

imi puteti spune ce sa citesc la nivel de clasa a VII-a... ( nu romane, basme )

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! Nu stiu ce ai citit pana acum, dar iti recomand "Singur pe lume"- Hector Malot, "Winnetou"-Karl May, "Moby Dick"-Herman Mellville, "Marile sperante"-Charles Dickens, "Ciresarii"-Constantin Chirita, "Toate panzele sus!"-Radu Tudoran, "Contele de Monte-Cristo", "Cei trei muschetari", "Dupa douazeci de ani", "Vicontele de Bragelone"-Alexandre Dumas, "Aventurile lui Kuckleberry Finn", "Aventurile lui Tom Sawyer"-Mark Twain, "Coliba unchiului Tom"-Harriet Beecher-Stowe, "Calatoriile lui Gulliver'-Johnthan Swift, "Robinson Crusoe"-Daniel Defoe. O zi frumoasa iti doresc!

5 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Orice carte care, dupa ce ai citit cateva randuri in cateva pagini la intamplare, ti se pare ca e pe sufletul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carti scrise de Jules vernes si cele de charles Dickens.

| Sandu_Dragos_1999 a răspuns:

Moara cu Noroc, e foarte interesanta

| Andreius100000000000000000000 a răspuns:

Pai eu zic sa citesti carti de clasa a saptea ca sa stii si daca te referi la altceva citeste carti marii... (de exemplu) Jack London-Colt-Alb