| Painkeeper a întrebat:

Buna~ Stiu ca exista foarte multa lume care isi face reclama in legatura cu acest gen de chestii, insa am inceput sa scriu o pveste pe Wattpad, din care am scris pana acum doar 3 capitole. Nu a prea prins la public, desi cand mi-am intrebat prietenii daca le-a placut mi-au raspuns afirmativ si mi-au cerut sa o continui. Aici se afla link-ul: http://www.wattpad.com/story/18546835-duminica-dimineata ; iar aceasta este varianta in engleza: http://www.wattpad.com/story/18516504-sunday-morning. Imi puteti spune, va rog frumos, parerea voastra despre aceasta lectura a mea? Daca v-a placut puteti lasa bineinteles si un comentariu sau vot. Va multumesc din suflet pentru timpul acordat!

Răspuns Câştigător
| Teardrop a răspuns:

1)Dacă dimineaţa e rece, picăturile nu pot fi calde.
2)Nu îţi cauţi calea spre sicriu, că asta înseamnă că sapi.
3)Ai greşeli de exprimare. Nu încerca să te exprimi aşa de pompos, chiar nu atrage altceva decât penibilul. Nu încărca fraza ca pe un pom de crăciun, las-o să curgă.

II
1) Nu pui şi liniuţă de dialog şi ghilimele. E greşit. Dacă scrii în limba română pui liniuţă de dialog, dacă scrii în engleză pui ghilimele.

2) E ceva greşit la felul în care descrii. Prea te repeţi, şi mai e şi problema cu încărcatul frazelor.

III
1)Nu poate părea o persoană misterioasă.
2)Dialogul e cam sec...

Ideea per total e interesantă. Continuă să scrii.

| Painkeeper explică (pentru Teardrop):

Mi-am dat seama care este problema me:eu folosesc multa descriere, pentru ca de mica m-am format pe descriere si am castigat intotdeauna premii doar la concursuri de descriere. Prea multa "descriere", stiu... Am probleme cu exprimatul actiunilor si alte chestii...Mi s-a mai spus chestia asta si am lucrat in tot acest timp la celelalte aspecte ale unei opere literare, asa ca pot spune ca am avansat in aceste luni. ^^ Multumesc foarte mult pentru critica, toata lumea e ceva in gen: dragu', continua, etc.; dar din comentariul tau am inteles ce am gresit!

5 răspunsuri:
| Teardrop a răspuns:

Încă din descrierea mi-am dat seama că eşti în formare, şi încă nu ştii să scrii.

Pe Wattpadd există două genuri de public:
1)Ăia care sunt semianalfebeţi şi citesc doar fanfictionuri 1D.
2)Ăia deştepţi, dar care n-au curajul să se lansese, care scriu şi citesc doar lucruri de calitate.

Tu te situezi între, de aia n-ai succes la public. Acum o să mă apuc de citit, şi-ţi fac o critică. Să nu te superi numa, am fost critic pe câteva forumuri de creaţie şi... înţelegi tu...le cam spun pe şleau.

| Blamely a răspuns:

Nu-i rea, nici tocmai genială nu-i, dar e acceptabilă. Oricum ideea e bună, ceea ce lasă de dorit e modul în care e scrisă.

| Fabb a răspuns:

Interesanta ideea povestii, cam asa sunt toate povestile bune de pe wattpad, cu adolescenti, numai povesti fericite, e bine ca ai ales o tema diferita, dramawinking Bafta in continuare si mult succes big grin