| SGWTP a întrebat:

Scriu pe wattpad o,, carte,,.Nu prea ma pricep sa scriu asa carti deci vreau sa vad parerea voastra.
http://www.wattpad.com/story/34106840-the-black-shadow
Sa o continui?

4 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Alte teme decat dragoste si sarutari libidinoase nu aveti? Descrierile sunt foarte puerile, parca citesc o compunere de clasa I. Daca doresti sa scrii intai trebuie sa citesti vagoane de carti de diferite tipuri, sau sa ai talent innascut.

| SGWTP explică (pentru suffarstar):

...povestea nu e de dragoste.

| suffarstar a răspuns (pentru SGWTP):

Ma rog, sub coperta scrie altceva.

| R3dEyE a răspuns:

Slabut. Descrierile cam seci. Povestea este la fel de originala ca manelele. Din pcate, momentan nu ai acea sclipire de care ai novoie pentru a scrie o carte.
In plus, asta nu e carte, e doar o compunere de doi bani. Ar mai trebui sa citesti.
PS:Subiectul despre adolescenti a fost cam epuizat, atat de filme, cat si de carti. Deci, ar trebui sa creionezi o poveste putin diferita, si mai complexa. Cartii tale ii lipseste complet, complexitatea. In plus, acest tip de subiect se bazeaza in special pe modul in care scriitorul creeaza lumea adolescentina. Nu ai descris nimic care sa introduca cititorul intr-o anumita lume. Pur si simplu, ai ales un subiect la intamplare, si ai scris pricipalele clisee care se leaga de acest subiect. Trecerea de la o scena la alta se face fara vreo tranzitie.