| Lyy a întrebat:

Care e cartea voastra preferata? Eu am 14 ani si nu stiu ce sa mai citesc.Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| YAS1506 a răspuns:

Iti recomand seria Percy Jackson,seria Divergent, de la John Green mi-au placut toate cartile, de veghe in lanul de secara, carti de la Agatha Christie, sunt politiste.

9 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Mihail Drumes- Invitatie la vals.

| IonutCG90 a răspuns:

Bună Lyy. Mulți înăinte! Eu îți recomand Vasile Lupașc- Răstignit între cruci are 2 volume, curând iese volumul 3. rose--

| Aimee33 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea - Mihail Drumes happy.

| scorpiaX a răspuns:

Instrumente mortale (toate cartile)... divergent(toate cartile )
Si cartea mea preferata a fost un roman horror... dracula de brem stoker

| AlaDyn172 a răspuns:

Dacă ai trecut în clasa a VIII-a citește Baltagul, O scrisoare pierdută...

| ZoLyX a răspuns:

The Godfather(Nasul) - Mario Puzo, asta e cartea mea preferata.

| JustAna05 a răspuns:

Vanatorul de furtuni, Cronicile lumii de margine. E cea mai tare carte. Am primit-o cadou acum cativa ani si de atunci cred ca am recitit-o de peste 10 ori.

| KatPaw a răspuns:

Tronul de clestar de Sarah J Maassi O zi din sapte de Lauren Oliver

| Noitra a răspuns:

Iti recomand Cronicile Wardstone de Joseph Delaney. Sunt foarte interesante si sigur iti vor captiva atentia.