| AjLee a întrebat:

ce carti va place sa cititi? Ce carti de actiune sau mister imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| iSimo a răspuns:

Imi place sa citesc orice carte care are un subiect interesant uite cateva carti :Umbra vantului, La rascruce de vanturi, Cheia, Detectivul Alex Cross, Heart Of Darkness

8 răspunsuri:
| Solsagan a răspuns:

Încearcă Stephen King.
Sau trilogia LotR ( dacă nu vrei să le cumperi, le am eu în format pdf în calculator ).
Momentan, citesc Blestemul Vraciului de Joseph Delaney şi Die Klavierspielerin de Elfriede Jelinek şi mi se par destul de interesante.
Dar pentru ce vrei tu, recomand Papillon de Henri Charrière ( este o carte excepţională din toate punctele de vedere ).

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Singur pe lume de hector mallot.

| Amy240 a răspuns:

Mie imi plac cartile cu mister si pe acestea ti le recomand. sper ca te-am ajutat. funda?

| alexutzaioana a răspuns:

Cartile de actiune si aventura imi plac cel mai mult. Incearca Winnetou de Karl May, cartea este bazata pe razbunare.

| AjLee explică (pentru alexutzaioana):

Am citit-o deja si mi-a placut foarte mult, la fel si Karl May. Este un scriitor foarte bun.

| alexutzaioana a răspuns (pentru AjLee):

La fel este si Old Surehand.
As fi vrut sa citesc si Old Shatterhand, dar am tot cautat-o vreo 2 luni, dar nu am gasit-o.

| AjLee explică (pentru alexutzaioana):

Eu am citit si Old Sutterhand, am luat-o de la biblioteca.

| BiuHope a răspuns:

Iti recomand cartile lui Agatha Christie. Sunt superbe. Agatha este cea mai buna scriitoare de romane politiste. Daca nu ai chef sa le citesti, poti sa te uiti la seriale, cauta seriale cu Hercule Poirot pe vplaywinking