| angel_7904 a întrebat:

va place sa cititi? mie da! ce carti imi recomandati? ceva fain...

Răspuns Câştigător
12 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ciresarii, Capitan la 15 ani, Cinci saptamani in balon...

| ellene a răspuns:

Domnisoara Christina de Mircea Eliade

| CrucifiedCountess a răspuns:

Kama sutralaughing

| Crisu_8081 a răspuns:

Patrick Suskind-Parfumul
W Somerset Maugham-Valul pictat
Tibor Fischer-N-o citi daca esti prost

| Lumy a răspuns:

Eu iti recomand cele 4 carti din seria Twilightbig grin
Si mai poti cautacarti de John Saul cum ar fi Somnabulii, Chinuiestei pe copii, Se arata furia oarba etc.

| Claudiu_7827 a răspuns:

Nu prea vad raspunsuri, vad ca nu se prea omoara lumea cu cititul.

Romanele „Crimă şi pedeapsă", „Idiotul", „Demonii", „Fraţii Karamazov" -------- F. M. Dostoievski

Iti recomand romanele astea pentru ca harul de mare povestitor al lui Dostoievski este inegalabil.

spor la citit

| Snicker a răspuns:

Contele de monte cristo de alexandre dumas
Cronicile din narnia de C. S. Lewis
Si cartile din seria Amurg de stephanie meyer.Astea mi-au placut cel mai mult din cate carti am citit.

| Dior a răspuns:

Pai carti de la adevarul.

| 12xxxx34 a răspuns:

Cred ca nicholas sparks e inegalabil... poti incerca "O plimbare de neuitat", "Accidentul", "Nopti in Rodanthe", "Miracolul" sh altele...
sau
Danielle Steel "Despartire de trecut", "Iubire" sh ce mai gasesti de ea
Twilight, desigur
sh mai sunt multe...

| maria_2128 a răspuns:

Tess D'urberville de Thomas Hardy

| angel_7904 explică:

Hey anonimule! chiar imi plac cartile tale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi acum citesc "si bogatii plang" de ines rodena... fff frumoasa cartea... dar iti recomand si "dama cu camelii" de alexander dumas fiul ...asta chiar m-a facut in unle momente sa plang cand o citeam!