| sunnygirly a întrebat:

Buna TPU big grin Mi-ar putea recomanda cineva un roman scurt si interesant?

12 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Roman scurt? Nu cred ca gasesti happy
Incearca Mandrie si prejudecata, Jane Eyre sau Multumesc pentru amintiri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca„Corigent la limba romana" sau „Elevul Dima dintr-a VII-a"

| Euletitia a răspuns:

Buna! Am sa-ti recomnad din literatura romana 3 romane scurte superbe: "Lorelei"-Ionel Teodoreanu (sub 200 pagini)-cel mai frumos roman de dragoste al literaturii romane, in opinia mea, "Adela"- Garabet Ibraileanu (sub 100 pagini) si "maitreyi"- Mircea Eliade (aproximativ 100 pagini). Lectura placuta si mult succes la scoala!

| angus35 a răspuns:

Inimi cicatrizate de Max Blecher.Bafta!

| Anamaria2002 a răspuns:

Eu am citit romanul Corigent la limba romana iar profesorul mea pus 10 pentru ca i-am scris rezumatul.

| A1928im123 a răspuns:

Eu ti-as recomanda "Jurnalele unei pustoaice" sau "Jurnalele unui pusti"

| becky2000 a răspuns (pentru A1928im123):

De fapt este ''Insemnarile unei pustoaic'' si e chiar foarte fain

| ilovemovies a răspuns:

Harry Potter

| BrokenArrow a răspuns (pentru ilovemovies):

Eşti de părere că " Harry Potter" e un roman scurt? laughing

| ilovemovies a răspuns (pentru BrokenArrow):

Primul volum da.

| mihaelastoica a răspuns:

Poti incerca "Suflete moarte" de gogol...are in jur de 250 de pag si e destul de interesant.eu il citesc acum si imi place