| Pisicutza_3550 a întrebat:

Cine imi recomanda un roman interesant pe care l-as putea citi

25 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Khaled Hosseini-Vanatorul de zmeie

E o carte senzationala, care merita citita, orice-ar fi.Pace!

| Eღilia62 a răspuns:

Mie mi-au placut regina de gheata de Alice Hoffman, Romanul adolescentului miop si Maitrey.

| maddy0212 a răspuns:

"10 negri mititei" si "Crima din Orient Expres" de Agatha Christie, "Cianura pentru un suras" si "Buna seara, Melania" de Rodica Ojog Brasoveanu, "Dracula" de Bram Stocker, "Enigma Otilie" de G. Calinescu si "Jane Eyre" de Chalotte Bronte.

| Roxett a răspuns:

Panza de paianjen (Cella Serghi), Crima si pedeapsa (Dostoievski), Rosu si negru (Stendhal), Enigma Otiliei

| Céline7 a răspuns:

Romeo si Julieta fundita?

| AnonimGirl a răspuns:

''Fiicele Evei'' este scris de Lynn Austin. Este foarte frumos! love struck love struck Iti va placea! Funda?

| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Dan Brown-Fortareata Digitala,Ingeri si Demoni, Codul lui Da Vinci, Simbol pierdut
Jules Verne-f. multe

| MasterGoldX a răspuns:

Enigma Otiliei - G. Calinescu.

| Pisicanazdravana a răspuns:

Intoarcerea regelui...am citit acest roman si este superb... daca iti plac cartile de aventura, cisteste romanul acesta.

| manuelaaa a răspuns:

Buna pisicuta! Cel mai tare roman(serie de romane) care am citit-o este Academia Vampirilor.Stiiu! suna naspa,asa mi s-a parut si mie,dar te rog,doar incearca,este bestial:X:X!
Alte carti care mi-au placut la nebunie au fost: Singur pe lume,Academia printeselor,Jurnalul albastru,Geniu pustiu,Noaptea de sanziene,Descult, Pretty little liars(micutele mincinoase-bestiala, la fel ca serialul-o vei devoralaughing ) ...cam atat,depinde,desigur, si ce varsta ai: jurnalul albastru este o poveste incredibila, dar nerecomandata sub 15 ani-in timp ce academia printeselor se incadreaza intre 12-16 ani.
Sper ca te-am ajutat:*!

| mihai96alex a răspuns:

Iti recomand seria Twilight (ideal ar fi sa o citesti in engleza, dar e bine si in romana).

| unasempliceragazza a răspuns:

Romeo si julieta

| Leylla a răspuns:

Diary of a Wimpy Kid (este nou, se gaseste in Romania si este si in romana.se traduce Jurnalul Unui Pusti)
La Medeleni(este foarte haios, dar si putin dramatic in ultimul volum adica al treilea.)

Sper ca ti-am dat idei... funda? vot?>

| karrry9999 a răspuns:

La medeleni, amurg

| Yukiee a răspuns:

Suflete pereche - Cecelia Ahern

| Yukiee a răspuns:

Jane Eyre - Charlotte Brontë

| Мариус a răspuns:

Un roman interesant ar fi Maitreyi de Mircea Eliade

| corby01 a răspuns:

Toate romanele lui Jules Verne sunt misto.
ti le recomand

| papushica_5328 a răspuns:

Da e un roman foarte minunat acesta e "La Medeleni"

| Play4Fun98 a răspuns:

Citeste dehogo e foarte frumos

| Play4Fun98 a răspuns:

Scz asta e, Mizerabili de hugo

| BlYny a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa citesti Cititorul din pestera pentru ca este foarte frumoswinking fundita?

| adinutza_3157 a răspuns:

Adolescentul miop.happy

| truliluli_2114 a răspuns:

Firmin de Sam Savage.

| georgiana_5843 a răspuns:

Romanul adolescentului miop...sau scrisoare de dragoste sau invitatie la vals