Întrebare recomandată | anamariamac a întrebat:

Buna TPU.
Pe wattpad pot citi carti integrale? De ex vreau sa citesc insula delicventilor si nu are rost sa mi le comand ca deja am prea multe carti.
Sau alte siteuri unde pot citi orice carte gratuita, gen fara taxe de Plata.
Si am mai incercat sa citesc primul volum din malakai da nu mi le da in ordine.

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Mai gasesti pe google carti pdf scanate. Mai ales pe scribd.ro. Dar vezi ca acolo iti spune ca trebuie sa platesti ca sa descarci un document pdf. Dar eu nu am platit niciodata, asta pentru ca merge sa incarci un document si sa descarci altul in locul lui, poti incarca orice fel de document, poate sa fie si un word cu o reteta de mancare.
Dar la categoria carti trebuie sa platesti, la documente pdf merge si fara

| Cduncfujndf a răspuns:

Deci pe Wattpad sunt decât cărți scrise de persoane normale, copii, adolescenți, tineri...dar nu sunt cărți scrise de scriitori. Pe Wattpad poți scrie și tu o carte dacă vrei.

| TheWznd a răspuns:

Pe wattpad nu se pun cărți publicate la edituri. Pe wattpad în general scriu amatorii. Și mai îs unii care se plictisesc tare și atunci transcriu cartea cuvânt cu cuvânt, sau o copiază dintr-un e-book și o pun pe wattpad.