| anonimaaa141 a întrebat:

BUNA TPUU >: Am cautat pe Google "... examen" am gasit tot felul de intrebari. Vã intreb >:
Deci (fara deci)
Cat trebuie sa iau la romana si mate pentru a lua examenul? Nu stiu daca conteaza dar vreau sa dau la bio-chimie._.
Multumesc anticipat și Craciun fericit

2 răspunsuri:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Buna... nu conteaza cat iei, nu poti pica examenul. Depinde la ce liceu vrei sa dai. Daca vrei la un liceu mai bun, media e mai mare. Eu am luat 6 la mate si 7.50 la romana, si am intrat la un liceu de 7 si ceva. In general mediile la bio chimie nu-s chiar atat de mari. Spune-mi liceul si te invat sa calculezi media

| Denision a răspuns:

Buna. Legat de intrebarea ta, in mod normal trebuie sa inveti pentru un viitor mai bun dar daca esti in clasa a 8-a si te gandesti sa dai pe Bio-Chimie, atunci iti trebuie o medie pese 8 pentru a fi sigura ca intrii deoarece te ia dupa medie. Spre exemplu:daca este o clasa de bio-chimie, elege primii elevi cu media cea mai mare.Pleaca de la cea mai mare nota la cea mai mica. Sper ca te-am ajutat! Daca doresti, lasa-mi un Facebook ceva unde putem discuta mai multe pe tema asta! Succes!