| anonimaaa141 a întrebat:

BUNA TPUU >: Am cautat pe Google "... examen" am gasit tot felul de intrebari. Vã intreb >:
Deci (fara deci)
Cat trebuie sa iau la romana si mate pentru a lua examenul? Nu stiu daca conteaza dar vreau sa dau la bio-chimie._. Ms anticipat

Răspuns Câştigător
| LexaEAG a răspuns:

Pai daca vrei la bio-chimie trebuie sa iei examenul cu note destul de mari, mai ales la matematica, in general trebuie sa iei peste 8.50 la ambele ca sa intri la bio-chimie, asta depinde foarte mult si de mediile pe care le-ai avut in anii anteriori, si de liceul la care vrei sa intri mai precis de media cu care s-a intrat in anul anterior.Ca sa-ti dau un exemplu am o prietena care a intrat la un liceu de prestigiu, cel mai bun liceu din oras, cu media de 9, 89, si a intrat a treia pe loc, si mai am alta prietena care a intrat cu media 7, 32 la un alt liceu, ambele la bio-chimie, deci conteaza extrem de mult liceul la care aplici. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| anonimaaa141 explică (pentru LexaEAG):

Nu e chiar asa. A intrat o prietena cu 4.-.

| LexaEAG a răspuns (pentru anonimaaa141):

Da,repet contează liceul la care aplici, dar daca chiar vrei sa dai la o facultate pe același domeniu, conteza extrem de mult renumele liceului, si aici este alegerea ta.