| ComputerGeek a întrebat:

Daca la liceu vreau sa dau pe limbi straine, dau aceleasi examene?

Salut, aceasta intrebare poate parea stupida, dar vreau sa fiu sigur. La liceu as vrea sa dau pe limbi straine, mai exact pe filologie. Stiu ca pentru asta trebuie sa dau bilingvul la engleza, dar la examene dau tot romana si mate, nu? Adica nu conteaza ca ma duc pe limbi straine, eu tot trebuie sa dau examenul si la mate, nu?

Multumesc anticipat. happy

Răspuns Câştigător
| IQ156 a răspuns:

Desigur.Trebuie sa dai si la romana si la mate si la engleza. Funda?

2 răspunsuri:
| dacy21 a răspuns:

Salut! Daca dai la filologie o sa dai din limba romana, limba engleza si limba franceza! Nu, daca mergi la filologie nu dai din matematica!

| ComputerGeek explică (pentru dacy21):

Chestia cu engleza o stiu, e bilingvul, dar dau doar la ce vreau, adica engleza.