| LiviaScumpik a întrebat:

Am si eu o rugaminte. De ceva timp m-am apucat sa citesc o serie de carti, Vampirii din Morganville de Rachel Caine (Roxanne Longstreet Conrad). Pana acum am terminat 5 volume. Inca il citesc pe al 6-lea, si am pregatit pe birou si al 7-lea volum. Am vazut ca exista si volumul 8, dar nu stiu de unde pot face rost de el. Si am vazut pe youtube ca exista si serial dupa aceste carti, dar se opreste la episodul 6... In concluzie, intrebarile mele sunt:
1.De unde pot face rost de urmatoarele volume? (15 in total)
2. Exista film dupa carte? Sau un serial ceva? (in afara de cel de pe youtube care s-a oprit la episodul 6)
Va multumesc! happy

2 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Sunt mare fana si le-am citit pe toate.
Problema este ca in romana se gasesc doar pana la volumul 8 inclusiv.
Volumul 9 e inca in proces de traducere de ani buni.
In romana nu vei gasi nici la magazin, nici online.
Dar online le poti gasi in engleza pe vreo 2-3 site-uri. Din pacate nu reusesc sa-mi aduc aminte numele niciuna.
Insa cel mai bine cauti chiar tu. Si eu am cautat si intamplator am gasit. Sunt site-uri (chiar multe) pe care se gasesc sute de carti din toate genurile. Si gasesti tot ce e in trend: Divergent, Hunger Games etc.
Tot acolo am citit eu carti cu vampiri de care nici nu auzisem. Iti recomand Chicagoland Vampires. O sa-ti placa.
E adevarat ca dai mai greu de aceste site-uri dar cauta.
In general trebuie sa bagi pe google ceva de genul "morganville vampires x read online free". Ar trebui sa-ti dea mai multe.
2. Film nu exista si nici nu va fi din pacate. Exista doar un mini serial, adica cel de pe youtube pe care il sti deja. Problema e ca ei nu au avut buget pentru a face ceva din cartile astea. Abia au avut buget pentru amaratele alea de episoade de pe youtube sad
Cele 6 episoade (si asa extrem de scurte) corespund primei carti si este posibil sa fie singurele care vor exista. Se zvoneste ceva de al doilea sezon. Adica autoarea a zis ca i-ar placea sa faca al doilea sezon dupa cartea a doua dar e foarte greu fara buget.

| LiviaScumpik explică (pentru Kriss96):

Multumesc mult. Voi cauta pe net... Ar fi pacat sa ma opresc deja...adica dupa sapte volume gata, opresc firul. Voi cauta. Iti multumesc din nou! :*