| Blackrose18 a întrebat:

Bună tuturor, azi citeam ceva de la George Bacovia si m-am regasit atat de mult in versurile lui, tristeta aceea tragica m-a bulversat. Voiam sa va intreb voua ce poeti va plac?

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Nu-mi plac poeții. Prefer beletristica

| Apokales a răspuns:

"Sunt ca Bacovia, scriu versuri direct din cavou,
Doar ca pun pariu ca ti l-as fi facut pe fraier la flow."

Mi-ai adus aminte de versurile astea. happy

| NotNamed a răspuns:

Niciunii. Am prins ura pe Limba Si MegaLiterara Romaniei Vechi din cauza lor. 4 ani de invatat comentarii la română este o pedeapsa mai grea decat 4 ani de inchisoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ion Minulescu si Adrian Paunescu imi vin in minte dar in general imi place cate ceva de la diversi autori. Bacilul lui koch de Toparceanu, Glossa de Eminescu. Daca ar fi sa extrapolez putin as spune si ce a scris Oza pentru trupa Steleverzi.
https://youtu.be/EQUw6qg7PYQ
https://youtu.be/l-Vgtj0p4vM

| SetYourselfFree a răspuns:

Mihai Eminescu, un poet care a rămas una din valorile țării cu care ne mândrim.Recomand toate poeziile, ce imi vin acum in minte sunt:Luceafărul, O mama, Floare albastră, La mijloc de codru des etc...