| Pirlita a întrebat:

Vreau sa citesc cartea "Prin foc si sabie" dar nu stiu daca este interesanta. Spuneti-mi va rog merita de citit?

3 răspunsuri:
| Disharmony a răspuns:

Ce ai de pierdut dacă te apuci s-o citeşti, fără să mai ţii cont de ce spun ceilalţi?

| felixbbimage a răspuns:

E extraordinara! Acelasi Sienkiewicz a scris si "Quo Vadis"-la fel de buna, precum si "Pan Wolodijovski" (poate nu l-am citat corect ca titlu, a fost demult, in tineretea mea laughing)). Sunt carti care descriu epopeea polonezilor in luptele din perioada medievala. "Quo Vadis" e despre perioada inceputului religiei crestine in Imperiul Roman. Eu le recomand.

| ZuZuLiNka a răspuns:

Nu am citit-o dar pare interesanta