| Nica_Florina_2002 a întrebat:

Bună vreau să scriu o carte pentru Wattpad dar nu știu ce poveste să aibă cartea. Vreau să se numească -Amuleta-.

Răspuns Câştigător
| TheLifeIsGood a răspuns:

Poate fi despre o anulată magică, care, nu știu îți poate schimba înfățișarea, te poate face invizibil, poate face pe cineva să se îndrăgostească de tine, găsești tu ceva. Dacă scrii, să îmi spui numele cărții te rog :-). Baftă!

7 răspunsuri:
| Krakerrsxinx a răspuns:

Despre o fata care descopera o amuleta care I poate duce in timp si mai multe chestii magice

| johnnny123 a răspuns:

Cred că pui căruța înaintea cailor.
Vrei să scrii o carte, dar nu știi despre ce să fie.

În mod normal lucrurile stau invers. Mai întâi se conturează povestea în mintea autorului, apoi acesta decide că povestea are suficient potențial încât merită să fie transformată într-o carte.

| AndreiWeisz a răspuns:

Inseamna ca nu esti buna de scris daca nu stii despre ce sa scrii laughing

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru TheLifeIsGood):

Amuleta*

| RAY a răspuns:

Am citit o carte chiar buna acolo despre o fata rebela care a plecat in vacanta la tatal ei acolo a gasit iubirea vieti ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah,ce roman de dragoste as scoate...big grin

Pentru Leta acest sentiment era nou, niciodata nu mai simtise asa ceva pentru un barbat.
Deschise incet usa odăii in care dormea Gheorghe.Scartaitul il facu sa tresara.Ii intinse mana,iar vraja ce pusese stapanire pe buzele lui in ultimele ore se rupse.
-Amu Leta,daca tot ai venit,as vrea sa-mi dai acel raspuns, sa nu ma mai chinui!
Leta ar fi sarit in bratele lui, l-ar fi sarutat cu salbaticie, ar fi tipat sub presiunea sentimentelor ce pusesera stapanire pe ea, insa stia ca Gheorghe merita ceva mai bun.Trebuia sa il elibereze, il iubea prea mult...

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Pam pam! big grin