| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU vreau sa scriu o carte pe wattpad cu o poveste supranaturala de exemplu cu o fata care isi descopera puterile dar nu stiu cum. trebuie sa aiba si suspans iar in al doilea capitol sa le descopera abia. Cum ar trebui sa o fac? Imi puteti da cateva idei principale va rog?

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Daca tu scrii o carte, nu crezi ca ar trebui sa fie doar imaginatia ta acolo?

| Cristina3334 a răspuns:

Daca nu esti pregatit sa scrii o carte, nu o fa. Daca nu ai idei ar fi mai bine sa nu incepi nimic, dar oricum e alegerea ta.
Ideea cu o fata care isi descopera puterile pare a fi buna. Poti sa o faci o super-eroina sau sa ajunga pe o planeta extraterestra. Oricare dintre cele doua idei poate fi dezvoltata la maxim.
Daca ai nevoie de ajutor poti sa imi dai un mesaj. Ador sa scriu si poate va iesi ceva dragut. Daca vrei dupa iti pot trimite niste fragmente dintr-o carte pe care am inceput-o recent.
Si orice ai face nu uita: O carte nu inseamna doar o actiune interesanta ci un sentiment redat.
Sper ca te-am ajutat macar putin.

| IoanaWorld a răspuns:

Ai si tu creier.