| PyScHoTeLRoOz a întrebat:

As vrea sa scriu o carte dar sa fie a mea si sa o duca mama la editura vreau sa ma ajutati si pe mine cu niste titluri ca nu stiu cum sa se numeasca cartea fuunda plus vootlove struck

Răspuns Câştigător
| Alecssa a răspuns:

Depinde despre ce va fi cartea, iti recomand: "clar de luna"; "amurg de toamna"; "petale de trandafiri" sau" lacrimi de inger" NoROCK!

5 răspunsuri:
| Alecssa a răspuns:

Sunt curioasa ce titlu ai alesbatting eyelashes

| CandyTetris a răspuns:

Titlul de obicei vine dupa ce ai,in mare, un plan:stii despre ce o sa fie cartea,stii in general personajele, stii unde si cand se desfasoara actiunea. Oricum, nu cred ca poti pur si simplu sa te hotarasti sa scrii o carte.Deobicei cartea vine la tine, te trazneste o idee.E cam greu sa alegi la nimereala un titlu si apoi sa zici :"gata, am sa scriu o carte cu titlul asta"...

| basexcu a răspuns:

Cum sa nu scrii o carte happy

| AshtraysAndHeartbreaks a răspuns:

Depinde despre ce scrii in carte. happywinking

| janet a răspuns:

Despre ce va fi cartea? Despre tine? o poti intitula ``viata cu bune si rele``