| Niciunnumedeutilizator a întrebat:

Cam ce vârsta vi se pare vouă potrivit să-l citești pe Cehov? Mi l-a recomandat ieri tata, a zis că e simpatic și nu e foarte complicat. Totuși am văzut pe unii care-l recomandau la 16 ani (eu sunt pe la începutul adolescenței, pentru că nu vreau să dau numărul exact).
Am citit chiar acum "Moartea unui slujbaș" și mi s-a părut frumoasă. Mi-a amintit un pic de Caragiale.

1 răspuns:
| Cksihja a răspuns:

Să zicem că unele cărți au un subiect sensibil pe care trebuie să-l judeci din prisma unui om matur.