| KateMiddleton a întrebat:

Care este cartea voastra preferata scrisa de scriitori contemporani?

Răspuns Câştigător
| YangMin a răspuns:

Cartile mele contemporane preferate sunt

-> Codul Haosului. O carte fascinanta din care ai ce invata.
-> Magicianul Oaselor. Un thriller care te lasa in suspans.
-> Endymion Spring. O carte scrisa " altfel " cu un mesaj profund care m-a marcat.
-> Jurnalul unei dadace. O carte plina de ironii si amuzament dar o carte pshihologica care te invata multe.
-> Percy Jackson si Hotul Fulgerului. O carte care pur si simplu m-a impresionat prin modul cursiv al evenimentelor, evenimentele fiind super sofisticate si bine gandite cu un subiect ce mi-a impresionat pana si profesorul de romana.
-> Scoala Ticalosilor. O carte care m-a invatat diferenta dintre a fi cu adevarat rau si a fi bun.
^_^

16 răspunsuri:
| Aberdeen a răspuns:

"Casa Noptii" de p.c cast si kristin castwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Thomas Harris -Tacerea Mielor
J.R.Lowing -Harry Potter
In general nu prea citesc deoarece nu am carti, iar eu nu-s fan al cartiilor de uz virtual

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna.
PS: Katey, draga, nascu-si?:*

| KateMiddleton explică (pentru anonim_4396):

Da

| anonim_4396 a răspuns (pentru KateMiddleton):

Odododo, ce dragut...e baietel sau fetita?
Te pup scumpo >:d

| KateMiddleton explică (pentru anonim_4396):

Baiat,numele secret

| anonim_4396 a răspuns (pentru KateMiddleton):

Nici nu ma intereseaza numele, pe mine ma intereseaza doar sa fii tu bine:*

| KateMiddleton explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru atentie, curlyyy!

| anonim_4396 a răspuns (pentru KateMiddleton):

>:d< :*

| Scarbo a răspuns:

Shining - Stephen King.

| Dumniezău a răspuns:

Ion Creanga-Scufita Rosie

| xClementine a răspuns:

La momentul actual, Andrei Ruse cu ''Soni''. Totusi, unul dintre scriitorii mei preferati contemporani e Mircea Cartarescu.

| ShadeAdda a răspuns:

Cassandra Clare - "Instrumentele Mortale" si "Dispozitive Infernale" -> sunt doua serii de carti diferite scrise de aceeasi autoare.

| Alexandra7201 a răspuns:

Nicholas Sparks are niste romane foarte frumoase. Imi plac mai multe: O plimbare de neuitat, Jurnalul, Ultimul Cantec. big grin

| Florescu_Paul_1997 a răspuns:

Mie imi plaxc mai mullti scriitori contemporani. Unel dintre ei, si preferatull meu este Joseph Delaney care a scris o serie de carti relatand povestile si intamplarile unui ucenic de vraci pe nume Tom.Un alt scriitor contemporan este Stephen King care a scris un nr. impresionant de carti horror pe care ti le recomant.
Alti scriitori contempoani sunt
R.L.STINE
TERRY PRATCHETT
ANGIE SAGE
CHRIS MOULD
CHARLLENE HARRIS

| OaNdEl a răspuns:

Mie personal imi place Richelle Mead, ti las recomanda cu drag.