| sandraviv a întrebat:

Care este cartea voastra preferata, si de ce?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Ce ne spunem cand nu ne vorbim.-Chris Simion.

Această carte ţi-o recomand cu mare căldură. E o carte de care n-ai cum să te plictiseşti, se citeşte foarte uşor, acolo poţi să înţelegi ce înseamnă minciuna, credinţa, iubirea.

Fiecare avem momente când subliniem cu roşu un paragraf drăguţ sau un citat dar în aceea carte subliniezi ceva la fiecare pagină!

E genul de carte care după ce ai citit un fragment stai să te gândeşti puţin şi zici WOW.

Gata, cred că e de-ajuns.

2 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

"Pe aripile vantului."
Pur si simplu imi place.

| veronique122003 a răspuns:

'Taramul ascuns' de Jane Johnson. In primul rand e o carte care nu este plictisitoare ca in cele unde se insista pe chestii banale si pe la jumatatea cartii te plictisesti. Sti tu...genul acela de carti pe care le folosesti ca sa poti adormi. Plictiss -_-. In al doilea rand deoarece este un roman SF iar eu ador SF-urile. Daca te intereseaza cartea sa stii ca se gaseste pe piata. Doar sa o cauti si... lectura placutawinking