| Carrie1976 a întrebat:

Care este cea mai buna carte de groaza a lui Stephen King? Si care merita citita.

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Asta da intrebare dificila! Stephen King e scriitorul meu preferat si imi este destul de dificil sa aleg o singura carte de-a lui. Insa pot face un top 5 (ordinea e irelevanta):
1. Cimitirul animalelor.
2. Jocul lui Gerald.
3. Misery.
4. Christine.
5. Carrie.

| Solsagan a răspuns:

Nu cred că a citit cineva toate cărţile lui. Eu, una, am citit Carrie şi The Shining. Carrie este mai mult o povestioară pentru copii faţă de următoarele opere.