| Katen a întrebat:

Cartea "V for Vendetta" este si in limba romana?
Daca da vreau si eu un link de unde pot cumpara.

9 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

"Vendetta" din italiana se traduce "Razbunare", "for" este din engleza. Ma gindesc ca trebuie sa fie cartea si in limba romana.

| Outremer a răspuns (pentru VladGH):

Ai dreptate, maestre.
Dacă tu poţi traduce titlul, e imposibil să nu fie şi în română.

| VladGH a răspuns (pentru Outremer):

Nimic folos nu ai adus acestei intrebari, dar ti-ai pus vreo data intrebarea, este vreun folost din tine ca traiesti pe lumea asta. Eu ma bucur ca am dat de inca un prost.

| Outremer a răspuns (pentru VladGH):

Dacă e s-o luăm aşa, cu ce l-ai ajutat tu pe cel cu întrebarea? Că ţi-ai dat cu părerea despre traducerea în română a titlului?

| VladGH a răspuns (pentru Outremer):

Daca avea sa imi spuna vreo replica acel cu intrebarea avea sa mi-o spuna, dar tu, daca nu este intrebarea ta nu iti baga nasul.

| DyaNa1337 a răspuns:

In romana nu este din cate stiu

| rikimaru95 a răspuns:

Nu este. Am cautat-o si eu. Pacat.

| ralucaioana1990 a răspuns:

Exista un film, a fost pe ProTv de 3, 4 ori pana acumhappy Stiu ca majoritatea filmelor difera de carti dar macar asa afli si tu despre ce e vorba :*

| Katen explică (pentru ralucaioana1990):

Am vazut filmul, tocmai de'aceea vreau si cartea big grin