| stpu a întrebat:

Cate carti ai citit in 2012? Dar cate ti-ai propus sa citesti in 2013?

19 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Una proastăwinking, restul... bune! Muulte măi, cine a stat să le numere? Doar nu crezi că citesc cărți cu vampirași si lună plină big grin!

| stpu explică (pentru floresdemayo):

De ce ai citit una proasta?
Cand o carte nu-mi place, ma opresc dupa primele 30 de pagini... si o arunc in foc. Si au fost destule care nu mi-au placut...

| floresdemayo a răspuns (pentru stpu):

În foc? Să dau foc casei? Nuuu, orice autor trebuie respectat puțin, oricât i-ar fi de prost manuscrisul. Era doar o carte de specialitate, plictisitoare și adormitoare big grin (măcar mi-a venit somnul), nu mă întreba de autor că nu vreau să-i aduc prejudicii... Poate mâine îmi face cadou o carte bună!

| stpu explică (pentru floresdemayo):

O carte buna pe care am reusit s-o citesc zilele trecute este "Cititorul" de Schlink, si ti-o recomand happy

| floresdemayo a răspuns (pentru stpu):

Știu că ai gusturi frumoase, o s-o citesc si eu (când am s-o cumpăr, eu nu împrumut cărți fiindcă mă despart greu de ele, mai ales dacă mă atașez de conținutul lor), dar o să țin cont de propunerea tawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 2012 am citit in jur de 20.In 2013 vreau sa citesc inca vreo 20.

| stpu explică (pentru anonim_4396):

Poate vei prinde curaj si vei depasi cota 20 big grin

| Euletitia a răspuns:

Buna! am citi in 2012 urmatoarele carti:
"Pe aripile vantului"-Margaet Mitchell
"Scarlet"-Alexandra Ripley"(am citit doar volumul I si jumatate din al doilea, nu mi-a placut deloc, nu o recomand)
"lorelei"-Ionel teodoreanu
In 2013am citit deja:
"Agnes Grey'-Anne Bronte
"Profesoru"-Charlotte Bronte
"Necunoscuta de la Wildfell Hall"-Anne Bronte(superb roman, il recomand tutror)
"Adela"-Garabet Ibraileanu
Acum citesc "Departe de lumea dezalntuita"-Thomas Hardy
Mi-am propus sa citesc oprele lui Jane Austen, Stendhal, Victor Hugo, Tolstoi si Dostoievski. (Voi avea timp incepand cu luna iulie, dupa BAC, am sa citesc intens).

| Salahadin73 a răspuns:

2012-intre 30 si35 de carti
2013-am terminat doua, si am inceput-o pe a 3 a

| emag a răspuns:

Cartile pentru bac si 3-4 in plus, anul asta sunt propuse doar cele pentru bac, nu cred ca o sa am timp de altele

| NotToday a răspuns:

Multe. Foarte multe.

| Alsodrfegnha a răspuns:

A sosit in sfarsit momentul sa ma laud :
) :hmmm, in jur de 30-40, insa majoritatea depaseau 500 de pagini. M-am cam plictisit anul trecut, da... 2013 e rezervat somnului si iesitului cu prietenii, insa clar voi citi macar vreo 30 de carti, mai ales ca deja mi-am facut o lista foarte savuroasa. big grin

| gvdgdsgvdgvdgd a răspuns:

2012- o carte [ era obligatoriu] asa si in rest reviste [ One, Bravo Girl ]=]]]
In 2013 nu vreau sa citesc nici o carte, adica daca imi cere la scoala referat dintr-un roman ma apuc pe google sa caut e.e Simplu :p

| byutsaa a răspuns:

Pai vreo 6 a cate 1000-1500 pagini si mai multe in jur de vreo 200 paginitongue citesc cam o carte pe saptamanahappy depinde cum imi permite si timpul[scoala] happy

| Elizeee a răspuns:

In anul 2012 am CITIT 40 de carti. Daca nu ma credeti treaba voastra, dar citesc repede si nu am alte activitati dupa scoala, decat lectiile care le termin repede de obicei.Toate cartile pe care le-am citit aveau intre 300 si 600 pagini.P.S :Sunt la o scoala la care poti sa intri decat in clasa a cincea si se invata dimineata, de asta am atat de mult timp liber. In 2013 cred ca as vrea sa citesc mai putin, ca sa mai ies si pe AFARA.

| stpu explică (pentru Elizeee):

De ce incerci sa te aperi? In general, cei care au ceva de ascuns incearca sa se apere laughing

| ღDianaღ a răspuns:

Am citit in 2012 patru carti a cate 250-350 pagini
Iar in 2013 as vrea sa citesc vreo 5-6 happy
Fundita puppy dog eyes?

| Cosmy31 a răspuns:

In 2012 - 52 de carti...
in 2013-..nu stiu... vreau sa ajung la 100devil