| mODIN a întrebat:

Cate carti cititi intr-un an, in medie?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mult prea putine pentru cat ar trebui, insa de cele mai multe ori este de vina timpul, alteori comoditatea

| siriusblack98 a răspuns:

Depinde, chiar nu le-am numarat. Cand eram mai tanar si aveam mai mult timp liber, citeam mult mai multe. Nu pot spune un numar exact pentru ca nu stiu iar numarul de carti citite anual in ultimii 7-8 ani de cand ma impart intre job/studii si familie este considerabil mai mic. Ma mandresc totusi cu faptul ca nu m-a prins nici un an fara macar 3 carti citite but it's-a very small victory.

| mastadont a răspuns:

Câteva zeci sigur citesc, dar e greu să specific un număr exact.

| ILoveBlackCats a răspuns:

Sa spunem, in jur de 50-60, depinde de timpul liber.

| Lidia09 a răspuns:

Hmm nu m-am gândit niciodată la asta și nici nu am numărat câte cărți citesc pe an. Eu doar citesc pentrucă sunt o amatoare de cărți interesante. Cu doi ani în urmă am dat de gustul cărților și e superb? Aș citi la nesfârșit dacă ar fi după mine dar dacă intru pe internet nici nu observ cum trec câteva ore... De aceea încerc să mă discilplinez și să mă uit în internet cu limită, că viața trece pe lângă mine și cărțile interesante stau pe raft când eu aș putea să le răsfoiesc. Câteodată mi-e așa greu să mă apuc să citesc, dar e greu până pun mâna și încep să citesc și cartea mă copleșește. Uite așa?

| BobTheCat a răspuns:

Sincer, nu am numarat niciodata. Totusi, eu in medie citesc cam 4-5 carti pe luna, deci asta ar insemna ca in medie, citesc aproximativ 48-60 (stiu ca sunt cam putine, avand in vedere varsta mea, dar scoala si pregatirea pentru Evaluare si alte concursuri imi mananca timpul sad )