| AvalohAlyn a întrebat:

Cate carti necitite aveti in biblioteca personala? Va propuneti sa le cititi in viitorul apropiat?
Eu am foarte multe necitite dar am si citite.
Faza e ca in ultimul timp am cam neglijat cartile in favoarea internetului si a jocurilor.
La voi stau carti necitite care va asteapta sa le "savurati"?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am in biblioteca in jur de 4000 de volume. Probabil am citit vreo mie dintre ele si citesc in continuare. Evident, mai cumpar, asa ca nu ma apropii semnificativ de sfarsit. dar am, sper eu, jumatate de viata inainte sa tot citesc

| AvalohAlyn explică (pentru Brigaela):

Presupun ca ati dat o gramada de bani pe 4000 de carti.E o investitie mare dar de apreciat, laudabila.Nu multi in ziua de azi mai cumpara si citesc carti..mai ales ca acum sunt ebookurile la putere.dar nimic nu se compara cu o carte tiparita. Sper sa traiesc si eu sa citesc cartile necitite pe care le-am cumparat..am citit putin fata de cat am cumparat.

| Brigaela a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Multe dintre ele sunt cuparate de bunicii si parintii mei. O mica parte sunt cumparate de mine. Este o investitie mare, dar fiecare investeste mult in pasiunile lui.

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu am cateva carti necitite in biblioteca.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Eu nu am vreo carte *care sa fie a mea* dar tata are biblioteci cam prin toate dormitoarele. A investit mult in pasiunea lui pe parcursul vietii... a investit inca de cand era copil asa ca s--au adunat extrem de multe volume.

Nu am citit nici macar 10% din ce are el... as avea ce sa citesc.Totusi,eu mai nou le citesc in format electronic chiar daca una este sa fii clasic si alta sa le citesti in format pdf.

Banuiesc ca este important sa citim, nu neaparat formatul, nu?

Succes!

| Idkidk a răspuns:

O sa le citesc laughing laughingbatting eyelashes

| AvalohAlyn explică (pentru Idkidk):

Dar ai carti necitite in biblioteca?big grinMulte?laughing)

| PogChamp a răspuns:

Nu's genul de om sa mearga pe idealul ca o sa citesc "maine" asa ca pot spune faptul ca nu le voi citi in viitorul apropiat. Eventual o criza existentiala m-ar putea motiva sa le citesc.

| twas a răspuns:

Am cateva zeci de carti care asteapta sa fie citite, numai ca in ultimul timp nu prea am avut timp de ele. Sper ca dupa sesiune o sa am mai mult timp liber, am cateva carti pe care vreau neaparat sa le citesc.