| Cristian2003 a întrebat:

Cate pagini are cartea Heidi, fetita muntilor?

5 răspunsuri:
| MadaDenis1990 a răspuns:

Depinde.La mine are 64 de pagini dar e repovestita pentru copii

| Dyiannaaa a răspuns:

Nu inteleg rostul intrebarii... Cand ai pasiune pentru citit, nu-ti mai pasa de pagini... Eu am citit in vara un roman de 300 si ceva de pagini, si cand am terminat cartea am stat suparata o saptamana ca nu are continuare.
Pai, nu-ti face griji, "Heidi, fetita muntilor" nu are multe pagini, are MAXIM 150 de pagini. Nici pe astea nu le are, e destul de scurta. Depinde si de carte, de editura... Majoritatea au in medie 70 pagini. E scurta, ce sa mai... E o carte foarte frumoasa scrisa de elvetianca Johanna Spyri.

| Adrian_Ionuț_1976 a răspuns:

334!

| Adrian_Ionuț_1976 a răspuns:

Cartea Heidi fetita muntilor, scrisă de către Johanna Spyri, are 334 pagini!