| Alex1208 a întrebat:

Câte pagini îmi este recomandat să citesc într-o zi la o carte? Eu citesc în jur de 100 de pagini, poate și mai mult. Voi câte citiți?

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

Citesti atat cat poti si atat cat simti nevoia. Daca asta iti place sa faci, asta faci.
Sunt altii care stau cate 14 ore pe zi si se joaca la PC, ei nu mai intreaba pe nimeni cate ore este ok sa stea la PC.

| Alex1208 explică (pentru Adrian5575):

Mersi pentru răspuns. Îți dau fundă.

| Adrian5575 a răspuns (pentru Alex1208):

Ma bucur daca te-a ajutat raspunsul meu. Mersi pentru funda. Spor la citit happy

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Îmi este recomandat. De cine, pe ce bază?
Pentru ce citești, pentru relaxare sau pentru ce? Ce înseamnă pentru tine să citești, număr de cuvinte parcurse. sau că te-ai ales cu ceva din lectura respectivă?

| Alex1208 explică (pentru sadrian46):

De tine, dragă. Nu de altcineva. Doar de tine. Pe ce bază? Baza ta. Părerea ta liberă. Într-adevăr că citesc pentru relaxare și pasiune dar nu în ultimul rând, pentru dezvoltare personală. Pentru mine cititul reprezintă o sursă de îmbogățire a vocabularului, a exprimării, dar și a culturii mele generale. Termină cu ironia aceasta privind numărul cuvintelor sau a paginilor parcurse. Vreau să știu dacă e bine cât citesc zilnic. Dacă e prea exagerat sau din contră, insuficient. Mulțumit?

| sadrian46 a răspuns (pentru Alex1208):

Vreau să știu dacă e bine cât citesc zilnic.
Eu sunt mare cititor. Am folosit ironia ca să re provoc.
Aș putea să te întreb ce înțelegi acest bine, legat de numărul de pagini citite.

| johnnny123 a răspuns:

Sincer, un om care citeste in mod regulat 100 de pagini pe zi nu ar pune intrebarea asta.

| StrongHeart a răspuns:

Pai poti sa citesti o pagina pe zi si poti sa citesti o carte pe zi, nu are relevanta.
Daca o carte ai citit si nu ai inteles nimic din ea, mai de folos iti era daca citeai o pagina cu atentie profunda.

| Alex1208 explică (pentru StrongHeart):

Nu am spus că nu înțeleg cartea, citește mai bine întrebarea. Și nu știu din unde ți-a mai venit și asta cu neînțelesul. Am întrebat cât îmi recomandați să citesc într-o zi și cât citiți voi. Trezește-te!

| StrongHeart a răspuns (pentru Alex1208):

Citeste si raspunsul meu, nu era un atac personal, era o afirmatie generala, e relativ ce intrebi tu.

| ALEXXXL19 a răspuns:

Am 24 daca am citit 4 e bine am uitat 240 manualu de utilizare la camera