| AvalohAlyn a întrebat:

Ce carte ma poate ajuta mult sa îmi schimb viata și sa scap de anxietate severa? Va rog din suflet spuneti-mi mai multe titluri de cărți schimbătoare de vieți în bine, cărți care ma ajuta și îmi zice cum sa scap de anxietate severa.
Medicamentele nu prea mai fac mare lucru.

Răspuns Câştigător
| hanakoikezawa a răspuns:

Heei. Chiar îmi pare rău să aud.

În ceea ce privește cărțile, am câteva recomandări care sper să-ți placă.

Una dintre ele este Biblioteca de la Miezul Nopții, de Matt Haig, o carte despre o femeie care are ocazia să încerce diferite vieți posibile într-o bibliotecă magică. Cartea este un amestec de fantezie, filosofie și psihologie, care te provoacă să te gândești la alegerile tale, la sensul vieții și la fericire.

O altă carte care ar putea să te inspire este La răsărit de Eden, de John Steinbeck, un roman care pornește de la mitul lui Cain și Abel și explorează teme precum binele și răul, libertatea și destinul, iubirea și ura. Cartea este considerată una dintre cele mai bune opere ale lui Steinbeck, laureat al Premiului Nobel pentru Literatură în 1962.

Dacă ești în căutarea unor cărți de dezvoltare personală, poți încerca Cele 7 deprinderi ale persoanelor eficace, de Stephen R. Covey, o carte care îți oferă principii și sfaturi practice pentru a-ți îmbunătăți viața personală și profesională. Cartea este bazată pe cercetări și experiențe ale autorului și a fost citită de milioane de oameni din întreaga lume.

Îți doresc mult succes și sănătate! ^.^